





Summerset 24" Outdoor Rated Single Zone Wine Cooler — 5.3 Cu. Ft., 46-Bottle capacity | RFR-24W
Authorized Retailer
Trusted Quality
Friendly Support
Price Match
Choose options
Cart
Your cart is empty







Choose options






The Summerset 24" Single Zone Outdoor Wine Cooler (RFR-24W) is UL certified for outdoor installation with 5.3 Cu. Ft. of storage, 46-Bottle capacity. Single temperature zone with locking door. Front-venting for flush island installation. #304 stainless steel construction. Gold Standard Lifetime Warranty.
| SKU | RFR-24W |
| Width | 24" |
| Zones | Single Zone |
| Capacity | 5.3 Cu. Ft. |
| Bottle Capacity | 46-Bottle |
| Certification | UL Certified for Outdoor Use |
| Ventilation | Front-Venting |
| Material | #304 Stainless Steel Door |
| Cutout Dimensions | 24-1/8”(W) x 24”(D) x 32-3/4”(H) |
| Warranty | Gold Standard Lifetime Warranty |
If you find the same item for less from an authorized retailer at the time of purchase, we’ll match the price. Just send us the details — we’ll make it right.
Curated for Quality
We thoughtfully select every item in our store based on quality materials, trusted manufacturing, and outdoor durability standards — so you can shop with confidence.
Most orders ship free within the continental United States. Select products may require a shipping charge, which will be shown at checkout.
Our dedicated team is here to support you every step of the way. From product selection to post-purchase help, we’re proud to offer friendly, reliable service you can count on.
The Summerset 24" Single Zone Outdoor Wine Cooler (RFR-24W) is UL certified for outdoor installation with 5.3 Cu. Ft. of storage, 46-Bottle capacity. Single temperature zone with locking door. Front-venting for flush island installation. #304 stainless steel construction. Gold Standard Lifetime Warranty.
| SKU | RFR-24W |
| Width | 24" |
| Zones | Single Zone |
| Capacity | 5.3 Cu. Ft. |
| Bottle Capacity | 46-Bottle |
| Certification | UL Certified for Outdoor Use |
| Ventilation | Front-Venting |
| Material | #304 Stainless Steel Door |
| Cutout Dimensions | 24-1/8”(W) x 24”(D) x 32-3/4”(H) |
| Warranty | Gold Standard Lifetime Warranty |